АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лют

14

Орієнтири буковинських суддів

Автор: admin

9287364Досвід нещодавно розпочатого01 rus реформування засвідчив, що сьогоднішні зміни в Україні повинні супроводжуватись не тільки кількісними показниками сфер в яких вони проводяться, але й опиратися на захист конституційних прав громадян України. Це та основа, яка засвідчить якісну складову змін. Наприклад, завдяки покращенню рівня задоволеності судами українці формуватимуть нове відношення до гілки влади, яка покликана встановлювати правосуддя. А з покращенням розуміння реальної ситуації в судах та зміні відношення суспільства до них можна досягти суттєвих зрушень у напрямку ефективності судочинства.

Нам доводиться знаходити нові підходи в покращенні своєї роботи, ми повинні доводити, що дотримання законів для українців є першоосновою усіх реформ. Всім, хто працює в судовій системі потрібно знаходити реальний механізм підвищення рівня довіри громадян. Наша місія повинна бути завершена, коли кожен українець зможе гідно заявити, що він довіряє національному суду більше ніж собі.

Цілком зрозуміло, що рівень запиту населення щодо впровадження змін у судовій системі сьогодні великий і це спонукає до якомога раціональних висновків з боку судів. У цьому напрямку служителі Феміди апеляційного суду Чернівецької області активно долучаються до більшості процесів, які могли б допомогти в оздоровленні судової системи. Нещодавно наших суддів запросили на обговорення питань конституційної реформи, що відбувалося в рамках проекту ОБСЄ спільно з Верховним Судом України. Також ми тісно співпрацюємо з Національною школою суддів, діяльність якої сфокусована на підвищення професійних якостей і працівників апарату, і суддів. Наприкінці листопада ми відвідали семінар, де обговорювали питання порядку ведення суддівського досьє. Всі ці процеси безперервні і потребують, як мінімум уваги і участі, а не ігноруванні.

Незважаючи на всі перетворення, які сьогодні спостерігаються в Україні не потрібно забувати, що однією з головних засад діяльності нашої держави – охороняти особисті права громадян України. Разом із змінами ми задаємо питання собі, а як її сприймає громадянин чи юридична особа, які звертаються до суду? Чи змінилось у них ставлення до суду? Чи почали вони поважати судову систему та довіряти їй? Для цього необхідно, щоб судова система, передусім, була незалежною! Адже саме незалежність судової гілки влади є головною передумовою довіри людей до судової процедури, її авторитетності та ефективності.

У роботі судів, за останні роки, спостерігаються і позитивні зрушення, пов’язані з уведенням автоматизованої системи документообігу та розподілу справ між суддями. Справи досить швидко передаються на розгляд суддів і приймаються до провадження. В більшості судів працюють інформаційні центри, і інформацію про проходження справи можна отримати навіть по телефону. Унаслідок введення реєстру судових рішень покращився доступ до судових рішень.

Стосовно наших досягнень, відзначимо, що згідно з результатами оцінювання проекту «Справедливе Правосуддя» у 2015 році учасники судових процесів, які розглядаються судами Чернівецької області  позитивно оцінюють якість їх функціонування. Саме робота Апеляційного суду Чернівецької області відрізняється позитивною динамікою на Буковині. Переважна більшість респондентів (88,6%) загалом оцінили якість роботи суду на «відмінно» або «добре». За 5-бальною шкалою середня оцінка якості роботи суду становить 4,27 бали. Порівняно з опитуванням 2012 року у цьому році фактично по всім показникам спостерігається динаміка зростання якості роботи суду, що дає надію на те, що підвищення іміджу судової системи в Україні починається саме з Чернівецької області.

Прес-служба Апеляційного суду Чернівецької області

________________________________________________

Публікація – лютий 2016 рокуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *