Гру
7
“Намиви” тепер “поза законом”!
На сайті 6 грудня вже публікувалися новини про прийняття закону,
Зокрема у Земельному кодексі доповнено статті 83, 84, 91, 93 та частково змінено статтю 96. При чому, з часу вступу цих змін в дію, до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність віднесено також земельні ділянки, які штучно створені в межах прибережної захисної смуги чи смуги відведення, на землях лісогосподарського призначення та природно-заповідного фонду, що перебувають у прибережній захисній смузі водних об’єктів, або на земельних ділянках дна водних об’єктів”.
Більш того, тепер штучно створені земельної ділянки на території населеного пункту, у тому числі створені з порушенням установлених правил будуть переходити у власність територіальної громади. Якщо земельні ділянки штучно створені у межах прибережної захисної смуги чи смуги відведення, на землях лісогосподарського призначення та природно-заповідного фонду, що перебувають у прибережній захисній смузі водних об’єктів, або на земельних ділянках дна водних об’єктів, то такі ділянки будуть переходити у власність держави.
Власники земельних ділянок тепер зобов’язані за свій рахунок привести земельну ділянку у попередній стан у разі незаконної зміни її рельєфу, за винятком здійснення такої зміни не власником земельної ділянки, коли приведення у попередній стан здійснюється за рахунок особи, яка незаконно змінила рельєф.
Земельні ділянки, штучно створені у межах прибережної захисної смуги чи смуги відведення, на землях лісогосподарського призначення та природно-заповідного фонду, що перебувають у прибережній захисній смузі водних об’єктів, або на земельних ділянках дна водних об’єктів також не підлягають передачі в оренду.
Всі землекористувачі повинні забезпечувати використання землі за цільовим призначенням та за свій рахунок приводити її у попередній стан у разі незаконної зміни її рельєфу, за винятком випадків незаконної зміни рельєфу не власником такої земельної ділянки.
Відповідні зміни внесено також і до статті 10 Закону України “Про державний контроль за використанням та охороною земель” (963-15).
Закон вступає в дію з дня опублікування.
Закон правильний, хороший, але дуже запізнилися депутати з його прийняттям. Напевне, ці зміни насамперед стосуються дніпровських “намивів” (але не тільки), адже такі земельні ділянки масово створювалися за рахунок держави або комунальних коштів, а згодом під різними приводами передавалися у приватну власність за безцінь або і задарма. Тепер такі дії будуть незаконними і їх можна буде оскаржити. Вірогідно, що більшість депутатів собі вже “понамивали” і вирішили, що досить гробити довкілля. Нагадаємо, що закон зворотної сили не має і заставити відновити порушення, що були вчинені раніше, навряд чи вдасться.