АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Гру

5

Обережно: Вас обманюють!!!

Автор: Advocat

на русском языкеНа сайті, у статті “Епідемія грипу і права споживачів товарів і послуг“, уже зверталася увага відвідувачів на необхідність дотриманняubiytsa обережності при придбанні медичних чудо-приладів різного роду, які постійно рекламуються в інтернеті, по телебаченню, у безкоштовних рекламних і звичайних газетах, а також “втираються” різними розповсюджувачами (фірмами й одинаками). Іноді цим промишляють і лікарі. У переважній більшості випадків, крім выкачки грошей з покупців, ніякого ефекту вони не дають, а найчастіше приносять масу шкоди.

Ще раз нагадуємо основні рекомендації: не купуйте прилади, зроблені підприємствами, які не спеціалізовані на виробництві медобладнання. Якщо Вам все ж таки хочеться випробувати прилад на собі, то віддавайте перевагу старим виробникам, які добре себе зарекомендували. Перед покупкою уважно прочитайте інструкцію, але і їй ніколи повністю не довіряйте. У багатьох випадках продавці все частіше підмінюють інструкції, прибираючи з їх тексту застереження про побічні дії і додаючи властивості, які цим приладам не притаманні. Почитайте відгуки про прилад в інтернеті, знайдіть інструкцію на сайті заводу-виробника. Вона може сильно відрізнятися від тої, котра знаходиться при приладі. Якщо виробник іноземний, не полінуєтеся знайти переклад або перекладача, тим більше, що існує маса комп’ютерних програм перекладу, а тім числі – он-лайн.

Краще не купувати медприлади через інтернет або по рекламних оголошеннях, де не зазначена фізична адреса продавця, хоча й така вказівка в оголошенні не гарантує, що Ви там знайдете продавця, якщо щось трапиться. Звичайно, це не стосується заводів-виробників і аптечних установ.

Доки не перевірите прилад і інструкцію через інтернет, не купуйте прилад, а якщо вже купили й зрозуміли, що Вас “надули”, відразу здавайте прилад назад продавцеві. Не беруть – звертайтеся із заявою про шахрайство в міліцію або прокуратуру, а також в органи захисту прав споживачів (обов’язково письмово). До заяви додайте видану Вам продавцем інструкцію й роздруківку інструкції виробника або, якщо вона об’ємна, укажіть адресу сайту виробника, опишіть різницю. Це перші кроки. Про подальші краще проконсультуватися з юристом. Потім Ви зможете через суд зажадати відшкодування матеріального й морального збитку. Природно, що для цього треба зберігати всі документи про Ваші витрати: касові й товарні чеки, накладні, квитки на проїзд, чеки на покупку бензину та інше, а якщо комусь, щось віддаєте або надсилаєте, обов’язково залишайте собі копії.

Наводимо досить свіжий,черговий приклад: Федеральна антимонопольна служба (ФАС Росії) установила, що реклама апарату «Парацельс-07» містить відомості, що не відповідають дійсності.

paracels_newДетальніше: 17 листопада 2009 року ФАС Росії визнала рекламодавця ТОВ «Диалог Энио», рекламорозповсюджувачів ЗАТ «Свр-Медиа» і ТОВ «Яндекс» такими, що порушили закон «Про рекламу» (закон РФ) при поширенні неналежної реклами апарату «Парацельс-07» (частина 7 статті 7, частина 7 статті 24, пункт 8 частина 1 статті 24, частина 6 статті 24, стаття 5).

Ці рекламодавець і рекламорозповсюджувачі, на думку ФАС, порушили частину 7 статті 7 і частину 7 статті 24 закону «Про рекламу» (РФ), що забороняють рекламу виробів медичного призначення без спеціального дозволу на виробництво й реалізацію, а також без відсутності попереджень про наявність протипоказань до їхнього застосування.

ТОВ «Діалог Энио» як рекламодавець порушив також статтю 5 закону про рекламу, навівши у рекламі відомості про призначення апарата, які не відповідають дійсності. Крім того, реклама «Парацельс-07», розповсюджена ТОВ «Діалог Энио», не повинна була гарантувати позитивну дію об’єкта рекламування, його безпеку, ефективність і відсутність побічних дій (пункт 8 частина 1 статті 24 закону про рекламу), а також не повинна була повідомляти про властивості й характеристики апарата, що не містяться у інструкціях з його застосування й використання (частина 6 статті 24 закону про рекламу).

Цю справу було порушено за заявою ТОВ «Промкапитал» по факту поширення реклами апарату «Парацельс-07» у жовтні-грудні 2008 року в мережі Інтернет у пошуковій системі «Яндекс» і в газеті «Аргументи недели» 25 грудня 2008 року.

Реклама «Парацельс-07» повідомляла, що апарат дозволяє в домашніх умовах позбутися від всіх видів паразитів, що вражають людський організм. Федеральна служба по нагляду в сфері охорони здоров’я й соціального розвитку проінформувала ФАС Росії, що апарат «Парацельс – 07» для профілактики й лікування паразитарних, бактеріальних, вірусних, грибкових захворювань у людини не призначений.

ФАС Росії наказала ТОВ «Диалог Энио», ЗАТ «Свр-Медиа» і ТОВ «Яндекс» усунути порушення.

У даний момент вирішується питання про порушення справи про адміністративне правопорушення по статті 14.3 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення (Коап РФ). Компаніям загрожує штраф від 40 до 500 тисяч рублів. «Порушення в рекламі медичних препаратів самі небезпечні з погляду порушення рекламного законодавства. Від реклами медичних послуг залежить здоров’я споживачів цих послуг», – заявив заступник керівника ФАС Росії Андрій Кашоварів.

(відповідно до публікації сайту “Смотровая военврача” )

Варто мати на увазі, що реклама приладу не зникла і його продовжують “утирати”, особливо в Україні, де до цього часу його недобросовісну рекламу не заборонено. Наші органи нагляду і контролю, напевне сплять. Тому, будьте пильні й не дайте себе обдурити.

_____________________________________________________________

Публiкацiя – 2009 р.



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *