АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Кві

5

На перепланування дозвіл не потрібний

Автор: Advocat

01 rusВерховна Рада України внесла зміни до деяких законодавчих15 актів щодо дерегуляції. Зокрема Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» змінено статті 100 і 152 Житлового кодексу Української РСР (далі – ЖКУ). При цьому, стаття 100 ЖКУ тепер передбачатиме, що виконання наймачем робіт з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребують отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об’єкта в експлуатацію не потребується.

Але виконання робіт, визначених частиною першою цієї статті, внаслідок яких змінюється площа, кількість чи склад приміщень у будинках державного чи громадського житлового фонду, допускається за письмовою згодою наймодавця (орендодавця), якщо інше не передбачено договором найму (оренди).

Тобто, якщо будинок або квартира Ваша власна або якщо Ви її орендуєте у приватного власника, то Ви маєте право здійснити будь яке перепланування без будь яких погоджень з будь якими державними, чи то комунальними органами або установами. Звісно, якщо тільки Ви не чіпаєте несучі конструкції будинку або квартири.

А якщо ця квартира (будинок) належить державі або є комунальною власністю, або власністю державних чи комунальних підприємств (не приватизована), то на таке переобладнання потрібно дозвіл уповноваженого наймодавця – того з ким укладено договір оренди житла.

І, якщо Ви орендар приватної квартири (будинку), не варто забувати, що Ви не маєте права робити перепланування у квартирі (будинку) без згоди її (його) власника. Держава в даному випадку втручатися не буде, але власник може подати на Вас в суд.

Стаття 152 ЖКУ у новій редакції визначає порядок проведення переобладнання і перепланування приміщень приватного житлового фонду: «Виконання власниками робіт з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення приватного житлового фонду, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребує отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об’єкта в експлуатацію не потребується».

_____________________________________________

Публікація – квітень 2015 рокуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *