АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Гру

26

Обвинувальні вироки за КПК 1960 року переглянуть?

Автор: admin

Arrest301 rusВироки в кримінальних справах про тяжкі й особливо тяжкі злочини, винесені на підставі Кримінально-процесуального кодексу України (УПК) 1960 року, не виключено, що в подальшому можуть бути переглянуті.

Відповідний законопроект № 2033а “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення окремим категоріям засуджених осіб права на правосудний вирок)”  було прийнято Верховною Радою України у першому читанні 26 листопада 2015 року.

Скарги на обвинувальні вироки у справах про тяжкі та особливо тяжкі злочини, ухвалені на підставі КПК 1960 року, подаються безпосередньо до суду апеляційної інстанції, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання.

Перегляд вироків у справах про тяжкі та особливо тяжкі злочини за КПК 1960 р. здійснюється згідно ст. 392 – 423 КПК 2012 р. з урахуванням особливостей, визначених проектом № 2033а.

Відповідно до проекту скаргу може бути подано з тієї підстави, що обвинувальний вирок ґрунтується виключно на:

1) явці з повинною та/або показаннях підозрюваного, обвинуваченого, свідка, потерпілого, наданих під час дізнання, досудового слідства, які отримані з порушенням права на відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, або від яких відповідний підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий надалі відмовився, або які не підтвердилися під час судового розгляду;

2) показаннях, отриманих від особи, яка спочатку була свідком, а надалі стала підозрюваним, обвинуваченим, підсудним в цій або іншій кримінальній справі;

3) викривлених обставинах, які очевидно не відповідають дослідженим у суді доказам, що мають істотне значення;

4) обставинах, встановлених на підставі доказів, що були отримані з істотним порушенням права особи на захист під час дізнання, досудового слідства чи судового розгляду.

У скарзі можуть бути наведені та обґрунтовані одна або декілька із зазначених підстав. Скарга може бути подана до 31 грудня 2017 року.

Докази, які не були подані чи не були досліджені в суді, мають бути зазначені в скарзі без обов’язкового зазначення причини неподання чи недослідження.

За наслідками розгляду скарги суд апеляційної інстанції уповноважений:

1) залишити вирок без змін;

2) змінити вирок;

3) скасувати вирок повністю чи частково та ухвалити новий вирок

_______________________________________________

Публікація – грудень 2015 рокуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *