АДВОКАТСЬКЕ бюро
Кучерявого Олега Петровича

повний комплекс юридичних послуг, захист інтересів громадян і юридичних осіб

Лис

23

Скасування трудових книжок?

Автор: admin

258258Уряд скерував до Верховної Ради01 rus України проект закону, який скасовує необхідність подальшого ведення трудових книжок. Про це повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

«Трудові книжки, як документи, що засвідчують попередню трудову діяльність, залишаться у людей. Вони зможуть і далі використовувати їх для підтвердження трудового стажу», — сказав А. Абромавичус.

З моменту набрання чинності — 1 липня наступного року — інформація більше не буде дублюватися одночасно і на папері, і в електронній формі. Інформація збиратиметься лише в базі даних Пенсійного фонду.

З 2004 року нарахування пенсій здійснюється лише на підставі даних Пенсійного фонду. Там вже є дані про те, коли, ким і де людину було прийнято та звільнено з роботи, а також якою на цих робочих місцях була її заробітна плата. Відповідно, після затвердження законопроекту, база ПФ лише розшириться графами, які містяться зараз у трудовій.

«Фактично ми переводимо трудові книжки в електронний вигляд. Там інформація не загубиться і не пропаде. Будь-яка людина може замовити витяг з бази даних для своїх цілей, звернеться до Пенсійного фонду і отримає його безкоштовно», — запевнив А. Абромавичус.

До розробки проекту скасування трудових книжок долучились всі міністерства та численні громадські організації.

***

Щодо всього цього, напевне слід зазначити, що людина при скасуванні трудових книжок втрачає можливість мати при собі підтвердження свого трудового стажу і буде залежати від банку інформації Пенсійного фонду. Те, що міністр запевняє про надійність збереження даних в інформаційних базах Пенсійного фонду поки що, з врахуванням існуючої юридичної практики, на жаль впевненості не надає.

Та й загальний суспільний перебіг життя в нашій країні, що аж ні як не виключено, може призвести до тих чи інших соціальних потрясінь або організаційних змін, до якихось інших реформ. А це у свою чергу, в майбутньому може призвести до втрати всіх баз даних Пенсійного фонду. До таких самих наслідків, не виключено, можуть призвести також і природні геофізичні явища (і наближена історія людства та дослідження вчених це підтверджують).

Можна було б сказати, що люди теж деколи втрачають свої трудові книжки і подібна база даних буде для них декотрим спасінням. Та таких людей досить не багато і для цих цілей було б достатньо створити базу даних з паралельним існуванням трудових книжок. Натомість, у випадку виникнення вищезазначених проблем мільйони людей залишаться без підтвердження свого трудового стажу і можливостей оформити пенсію. Людство занадто переоцінює надійність електронних баз!

Тому, в цілому, навряд таке скасування трудових книжок буде мати достатнє позитивне значення. Та й не зрозуміло – для чого це робиться, адже реального економічного ефекту від такого рішення очікувати не варто.

Мабуть лишається порадити всім, хто працює, після введення в дію цього закону, регулярно, щонайменше, хоча б один раз на рік витребовувати з органів Пенсійного фонду витяги з бази даних, щодо підтвердження свого трудового стажу, перевіряти їх і зберігати заміст трудової книжки аж до оформлення виходу на пенсію. При цьому у Вас буде власна «трудова книжка».

__________________________________________

Публікація – листопад 2015 рокуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *